معاینات دوره ای دندانپزشکی

معاینات دوره ای دندانپزشکی

چرا معاینات دوره ای دندانپزشکی اهمیت دارد؟

چکاپ دندان ( معاینات دوره ای دندانپزشکی ) بخش مهمی از مراقبت های پیشگیرانه بهداشتی است که باید در سال یک الی دو بار انجام شود و این بازه با توجه به وضعیت سلامت دهان و دندان شما متفاوت می باشد .

در ادامه در مورد معاینات و مواردی که در معاینات دوره ای دندانپزشکی بررسی می شود صحبت می شود .

معاینات دوره ای دندانپزشکی

دندانپزشک در هر نوبت چکاپ ، دندان های شما را از بررسی می کند و خطر ابتلا به پوسیدگی دندان را ارزیابی می کند
در صورت نیاز، رژیم غذایی مناسب ، عادت های بهداشت دهان و دندان صحیح و تکنیک های صحیح مسواک زدن و یا نخ دندان کشیدن را به شما توضیح خواهد داد.

رعایت نکات بهداشت دهان و دندان به شما کمک می کند تا کنترلی نسبی بر روی روند توسعه پوسیدگی دندان داشته باشید.

معاینه 6 ماهه


چکاپ و معاینات دوره ای دندان به عوامل مختلفی از جمله سن ، میزان پوسیدگی دندان ها ، میزان رعایت بهداشت دهان و دندان و دندان و همچنین عادت های رفتاری فرد مشخص می شود
پیشنهاد میشود برای چکاپ دندان های خود هر ۶ ماه به دندانپزشک مراجعه کنید

به یاد داشته باشیم که اگر واقعا مشکلی وجود داشته باشد درمان سریعتر عمر بیشتر دندان را ‏تضمین می کند و کار آرایی آن را بیشتر می کند و هزینه کمتری را هم شامل می شود .

در صورتی که ما به پوسیدگی و یا درد دندان بی توجهی کنیم ، ممکن است درمان های مورد نیاز سخت تر و هزینه درمان ها سنگین تر باشد ، پس لطفا به این مورد بی توجهی نکنید .

 

 

مراحل معاینه دندانپزشکی

  • عکس برداری دندانپزشکی

پوسیدگی دندان در مراحل اولیه ممکن است نشانه‌های فیزیکی مشهودی نداشته باشد. ‌ گاهی اوقات دندان از نظر ظاهری سالم به نظر می‌رسد، اما دندانپزشک می‌تواند با توجه به عکس اشعه ایکس دندان شما، هر گونه پوسیدگی احتمالی در زیر مینای دندان، عفونت‌های احتمالی در ریشه دندان و یا آسیب‌دیدگی احتمالی استخوان‌های اطراف دندان را تشخیص بدهد. ‌در کودکان از روی عکس دندان می‌توان موقعیت دندان‌های دائمی در داخل لثه را تشخیص داد و زمان خروج آنها از لثه را پیش‌بینی کرد. ‌‌ به همین ترتیب، در بزرگسالان هم می‌توان از روی عکس دندان مشخص کرد که دندان های عقل چه زمانی از لثه خارج خواهند شد.

عکس برداری دندانپزشکی غالبا در هر معاینه ای انجام می شود. این کار به تشخیص وجود حفره بین دندان ها، سلامت و ارتفاع استخوان های حامی و موقعیت دندان های در حال رشد کودکان کمک میکند. شایان ذکر است عکس برداری با اشعه ی ایکس انواع مختلفی دارد که دندانپزشک در مورد بهترین نوع و تعداد آنها تصمیم خواهد گرفت.

  • معاینه دهانی

در طول یک معاینه معمول، دندانپزشک به دنبال پوسیدگی خواهد گشت و در صورت یافتن پوسیدگی بررسی می شود که چه درمانی مورد نیاز می باشد و نسبت به گذاشتن وقت اقدامات لازم انجام می گردد .

 

معاینه دندان در مشهد

 

در صورتیکه زمان معاینات دوره ای دندانپزشکی شما رسیده است می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۸۴۴۴۰۰ در تماس باشید .

 

درباره ی jalalzade

همچنین ببینید

خدمات دندانپزشکی مطب دکتر جلال زاده

معرفی خدمات دندانپزشکی مطب دکتر جلال زاده

در این قسمت می خواهیم شما را با خدمات دندانپزشکی زیبایی آشنا کنیم و به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *