مزایا و معایب جرمگیری

مزایا و معایب جرمگیری

جرمگیری دندان میتواند شامل مزایا و معایبی باشد که در ادامه این موارد را با هم بررسی خواهیم کرد

با ما همراه باشید تا در مورد این درمان ، مدت زمان تکرار این درمان و همچنین مزایا و معایب جرمگیری دندان اطلاعات بیشتری بدست بیاورید .

چرا جرمگیری دندان ؟

اگر چند روز مسواک زده نشود و لایه های عذایی روی دندان بنشینند، با زدن مسواک همه آنها از بین می روند اما اگر فاصله زمانی و عمر این لایه ها به چند ماه و یا چند سال برسد، دیگر به راحتی نمی شود از شر آنها خلاص شد. به طوری که زردی آنها بر روی دندان باقی خواهد ماند و ظاهری زشت به وجود می آورد و در اینجا دندان های شما نیاز به جرمگیری دندان دارد .

اما باور های غلطی در مورد جرمگیری دندان وجود دارد که بهتر است اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست بیاوریم و این باور های غلط را کنار بگذاریم تا سلامت دهان و دندان خود را به خطر نیاندازیم لذا در این قسمت قصد داریم به بحث در مورد مزایا و معایب جرمگیری دندان بپردازیم تا بتوانید

 

باور های غلط در مورد جرمگیری

یکی از باور های غلط و رایجی که بین افراد وجود دارد و در مورد جرمگیری دندان می گویند این است که پس از جرمگیری ، دندان ها لق می شوند که این بحث از نظر علمی اصلا قابل تایید نمی باشد و در ادامه توضیحات بیشتری خواهیم داد .

پس از آن که جرم بر روی دندان می نشیند، اسیدی که از جرم ها به وجود می آید سبب می شود تا بخشی از قسمت های دندان نابود شود و بنابراین دندان لق به نظر بیاید. اما فرد بیمار متوجه این موضوع نخواهد شد و علت آن هم این است که حجم جرم ها به اندازه ایست که دور دندان را احاطه می کند و فرد اصلا حس نمی کند که بخشی از دندانش را از دست داده. ولی پس از آنکه جرم گیری دندان کاملا انجام شد، جرم ها از بین می روند و اکنون دیگر جرمی وجود ندارد که فضای از دست رفته میان لثه و دندان را پر کند. بنابراین بسیاری این تصور را دارند که جرم گیری دندان ها را لق می کند. این نظر اصلا صحت ندارد و هیچ توجیه علمی برای آن وجود ندارد.

 

مزایا و معایب جرمگیری
مزایا و معایب جرمگیری

مزایا و فواید جرم گیری دندان

* کاهش خونریزی از لثه ها

* جلوگیری از پخش شدن عفونت لثه در بدن

* سفید کردن دندان

* از بین بردن بودی بد دهان (اگر علت آن ناشی از بیماری لثه باشد)

* کاهش پوسیدگی دندان

 

عوارض و معایب احتمالی جرم گیری دندان :

کلا جرم گیری دندان کار پر خطری نیست و عوارض خاصی ندارد اما می توانیم :
ایجاد خونریزی لثه
عفونت در لثه ها
را از عوارض احتمالی این کار به حساب آوریم . برای جلو گیری از این کار دندان پزشک ممکن است از فیبر های آنتی بیوتیک به مدت یک هفته بر روی لثه ها استفاده کند.

 

آیا جرمگیری دندان درد دارد ؟

جرم گیری معمولی بدون بی حسی انجام می شود و دردناک نیست. بعد از جرم گیری و رسوب زدایی، لثه ها برای مدتی بی حس بوده و ممکن است کمی درد حس کنید. اما اگر بهداشت دهان تان را به طور منظم رعایت کنید دوبار در روز مسواک بزنید و مرتبا نخ دندان بکشید لثه ها به سرعت به حالت عادی سالم و ظاهری صورتی رنگ در می آیند.

 

 

شما عزیزان می توانید جهت رزرو وقت خود با شماره ۰۵۱۳۸۸۴۴۴۰۰ در تماس باشید .

 

درباره ی jalalzade

همچنین ببینید

تفاوت بین بلیچینگ و جرمگیری دندان

تفاوت بین بلیچینگ و جرمگیری دندان

شاید برای خیلی از شما عزیزان سوال شده باید که تفاوت بین بلیچینگ و جرمگیری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *