دندانپزشک زیبایی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی

شاید یرای خیلی از شما عزیزان پیش آمده باشد که تا به حالا کلمه دندانپزشک زیبایی را شنیده باشید و  علاقه مند باشید که بدانید دندانپزشک زیبایی چیست؟ و یا دندانپزشک زیبایی کیست ؟

دندانپزشک زیبایی که به آن cosmetic dentistry  نیز گفته می شود و در اصل اصطلاحی است که دندانپزشکان برای توصیف درمان های دندانپزشکی که به زیبایی ظاهری دندان و لبخند می پردازد گفته می شود .

دندانپزشک زیبایی باعث افزایش استحکام و مقاومت دندان و سهولت بهداشت دهان می شود و اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهند .

دندانپزشک زیبایی چیست ؟

دندانپزشکی زیبایی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که هدف اصلی آن زیبا سازی دندان‌ها و لبخند است ، اقداماتی که در جهت بهبود ظاهری دندان ها، لثه ها یا کام، انجام می شود دندانپزشکی زیبایی نامیده می شود.

دندان های شما تاثیر بسزایی در لبخند شما دارند و باعث می شود که یکی از مهم ترین ویژگی های زیبایی چهره ، دندان های شما باشد .

دندانپزشک زیبایی تمرکزی بر روی زیبایی دندان ها دارد که در نتیجه باعث بهبود اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی فردی و اجتماعی می شود .

در دندانپزشکی زیبایی مشکلاتی مانند لبخند لثه ای، زردی و بد رنگی دندانها، فاصله بین دندان‌ها، کجی و انحراف دندان‌ها، بد شکلی لبه های دندان، لب پر شدگی و ترک‌ خوردگی، هم‌ تراز نبودن دندان‌ها، ساییدگی و کوتاه بودن دندان‌ها، جلو زدگی دندان‌ها، بزرگ بودن بیش از حد اندازه دندان‌ها و مشکلات دیگر اصلاح می‌شود.

 

خدمات دندانپزشک زیبایی :

خدمات دندانپزشکی مطب دکتر جلال زاده

در ادامه قصد داریم در مورد خدماتی که باعث افزایش زیبایی لبخند شما می شود صحبت کنیم و هر کدام را به صورت خلاصه توضیحی دهیم .

در مورد اینکه کدام یک از روش های ذیل تاثیر بیشتری دارد یا شما کدام یک را باید انتخاب کنید ، این مورد پس از معاینه توسط دندانپزشک زیبایی می تواند انجام شود .

 

اینله و اُنله

اینله و اُنله کردن که به آن پرکردگی های غیر مستقیم نیز می گویند و توسط لابراتور ساخته می شود که می توان گفت برای پوسیدگی های خفیف تا متوسط استفاده می شود.

اینله و انله تفاوت هایی با هم دارند که باعث می شود در شرایط مختلفی استفاده شوند.

اینله و اُنله هر دو یک نوع ترمیم هستند با این تفاوت که هر کدام قسمت متفاوتی از دندان را می پوشانند. اینله دندان فضای بین شیارها و لبه های گردی که در سطح مرکزی دندان قرار دارند را می پوشاند و بسیار شبیه به پرکردگی است و قسمت داخلی دندان را پر می کند در حالی که اُنله وسیع تر بوده و تا شیار های طرفین دندان کشیده می شود.

به دلیل پوشش گسترده ای که اُنله ایجاد می کند به آن روکش تکه ای نیز می گویند.

 

بلیچینگ

بلیچینگ دندان مشهد

یکی از روش های سفید کردن دندان ها بلیچینگ می باشد که در آن به کمک مواد مخصوص بلیچینگ ، دندان هایی که دچار لک و تغییر رنگ شده اند ، سفید می شوند .

به طور کلی در اثر عوامل مختلف دندان‌ها و به‌ویژه مینای دندان، زرد، قهوه ای، سیاه یا لکه لکه می‌شوندکه علت زردی دندان‌ها ممکن است مصرف برخی داروها، خوراکی‌های پر رنگدانه مانند قهوه و چای، مصرف سیگار و سایر دخانیات، مصرف بیش از حد فلوراید (فلوروز)، وراثت، افزایش سن، آسیب ‌دیدگی دندان و یا جرم و پلاک باشد.

بلیچینگ دندان می تواند به دو روش انجام شود ، روش اول بلیچینگ دندان در مطب و روش دوم بلیچینگ دندان در خانه می باشد .

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلیچینگ دندان بر روی لینک زیر کلیک کنید و اطلاعات بیشتری در مورد بلیچینگ دندان و روش های انجام آن بدست بیاورید .

 

بلیچینگ دندان چیست ؟

 

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر چیست

 

کامپوزیت ونیر ونیر لایه ی بسیار نازکی از مواد است که روی سطح دندان قرار داده می شود تا ترک و شکستگی های دندان را برطرف کند و یا ظاهری زیبا به آنها ببخشد.

این ونیرها یا از جنس پرسلین و یا رزین کامپوزیت می باشند و توسط دندانپزشک شکل و فرم داده می شوند و سپس به کمک اشعه مخصوص محکم می شوند .

این درمان بطور کامل در مطب انجام مى شود و نیاز به قالبگیرى و لابراتوار ندارد .

لایه کامپوزیتی که روى دندان قرار مى گیرد ، بسیار نازک و ظریف است و لذا لازم نیست براى جبران ضخامت آن ، سطح بیرونى دندان تراشیده شود .

این روش بسیار محافظه کارانه و با حداقل تراش ممکن و یا بدون تراش دندان انجام مى گردد. در ضمن این درمان در طى یک جلسه قابل انجام است .

از آنجا که لایه کامپوزیت ونیر توسط چسبهاى مخصوص کاملا به سطح دندان باند مى شود لذا استحکام زیادى پیدا مى کند و براحتى نمى شکند. البته بایست بعد از درمان مراقب جویدن اجسام خیلى سخت بود .

 

پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی بیشتر با این روش درمان ، روی لینک زیر کلیک کنید .

 

کامپوزیت ونیر دندان

 

 

لمینیت یا لامینیت

لمینت دندان در مشهد

لمینت دندان پوسته نازکی از جنس سراميک است که برای بازسازی ظاهر طبیعی دندان ها استفاده می شود و همچنین دارای قدرت و انعطاف پذیری قابل مقایسه با مینای دندان طبیعی می باشد .

لمینت ها در موارد مختلفی استفاده می شود و اصولا در مواردی مانند ، تغییر رنگ ، دندان های شکسته یا دچار لب پریدگی ، دندان های بد فرم ، بستن فضای بین دندان ها و دندان های فاصله دار استفاده می شود .

لمینتها داراى طیف وسیعى از رنگها هستند و انتخاب رنگ در لمینت دندان بر اساس فاكتور هایى مثل جنسیت ، سن ، رنگ چهره و سلیقه بیمار صورت مى گیرد .

لازم است پیش از اقدام به این کار ، رنگ مورد انتظار خود را با دندان پزشک در میان بگذارید .

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لمینت های سرامیکی دندان بر روی لینک زیر کلیک کنید :

 

لمینت سرامیکی

 

روکش و بریج

 

بریج دندان

روکش در واقع تاج مصنوعی است که بر روی دندان قرار گرفته و کاملاً آن را احاطه می‌کند به طوری که دیگر هیچ بخشی از دندان طبیعی را نمی‌توانید ببینید و در موارد مختلفی کاربرد دارد ، اگر دندان پوسیدگی زیادی داشته باشد و نتوان به خوبی آنرا ترمیم کرد یا نیاز به دندانی مستحکم تر داشته باشیم باید از روکش دندانی استفاده کنیم .

همچنین روکش دندان بعد از درمان ریشه ممکن است با توجه به نظر دندانپزشک نیاز به انجام باشد .

در شرایطی نیز ممکن است دندانی را از دست داده باشیم و به دنبال روشی برای جایگزینی دندان از دست رفته داشته باشیم ، در این حالت می توان بریج دندانی انجام داد .

بريج ها نوعی روكش برای جايگزينی يك يا چند دندان از دست رفته به كمك پايه های دندانی مجاور فضای بی دندانی می باشد. از دست دادن دندان می تواند سبب بروز تغییراتی در نحوه جفت شدن دندان ها، کج شدن دندان های مجاور به سمت ناحیه بی دندانی، ناراحتی های مفصل فکی، مشکلات تکلمی، افزایش ریسک بیماری های لثه و احتمال بیشتر بروز پوسیدگی دندانی شود.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات  بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید

 

بریج دندان

 

 

ایمپلنت

ایمپلنت دندان یکی از روش‌های پر کردن جای خالی دندان است. با کمک ایمپلنت دوباره زیبایی به دهانتان بازمی‌گردد و همانند گذشته می‌توانید غذا بخورید. دندان ایمپلنتی کاملاً شبیه دندان واقعی است و از نظر زیبایی بهترین پروتز مصنوعی محسوب می‌شود.

ایمپلنت دندانی قطعه ای از فلز تیتانیوم است که به شکل پیچ استوانه مخروطی شبیه ریشه دندان فرم داده می شود. استخوان پس از دوره کوتاهی به ایمپلنت متصل می شود و قابلیت اتصال دندان را پیدا می کند. ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته از یک دندان تا کلیه دندان ها و بصورت ثابت و متحرک قابل استفاده می باشد.

 

شما عزیزان می توانید جهت رزرو وقت خود با شماره ۰۵۱۳۸۸۴۴۴۰۰ در تماس باشید .

دکتر مرضیه جلال زاده

 

 

 

 

 

درباره ی jalalzade

همچنین ببینید

سوالات متداول کامپوزیت ونیر

سوالات متداول کامپوزیت ونیر

  آیا رنگ کامپوزیت ونیر قابل تعیین می باشد ؟ چه افرادی کاندید استفاده از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *