نکات بعد از لمینت دندان

نکات بعد از لمینت دندان

در صورتی که دندان های فرد دارای شکستگی و بد شکلی، پر کردگی، ترک خوردگی و یا بد رنگی باشد می توان از لمینت سرامیکی استفاده کرد ، اما باید در نظر داشته باشیم که نکات بعد از لمینت دندان می تواند طول عمر این درمان را مشخص کند .

نکات بعد از لمینت دندان را می توانید در ادامه مطالعه کنید .

همان طور که گفته شد ، لمینت سرامیکی دندان کاربرد های مختلفی دارد نظیر :

اصلاح بدشکلی – بدرنگی – شکستگی – ترک خوردگی – ویا کجی دندانها و نیز برطرف کردن فاصله بین دندانها

اما این درمان نیاز به تغییراتی نظیر عادت های غذایی و همچنین رعایت نکات بعد از لمینت دندان دارد ، در ادامه این نکات را مشاهده بفرمایید …

نکات بعد از لمینت دندان :

۱-بعد از انجام لمینت دندان ، امکان دارد که در زمان نوشیدن مایعات سرد و گرم دندان حساس شود و در مقابل تغییر ناگهانی دما فرد کمی احساس درد کند ، این مسئله گذرا می باشد و برطرف می شود .

۲-بهتر است چای و قهوه در حد معمول مصرف شود چون استفاده از این نوشیدنی ها موجب می شود در گذر زمان رنگ لمنیت دندان تغییر کند

۳-یکی از رفتاراتی که به لمینت دندان صدمه می زند قروچه می باشد که بعضی از افراد در بیداری به صورت کاملا ارادی و برخی از افراد در خواب به صورت غیر ارادی بدون اینکه متوجه شوند این کار را انجام می دهند .

۴-میوه های سفت را به هیچ وجه گاز نزنید . از خرد کردن و شکستن آجیل با دندان های لمینت شده به جدا خودداری شود .

۵-ضربه می تواند به لمینت دندان صدماتی وارد کند به همین خاطر اگر از لمینت مراقبت نشود امکان دارد لمینت دندان دچار لب پریدگی شود و در نهایت شکسته شود اما به هرحال جای نگرانی نیست چون می توان به راحتی آن را دوباره ترمیم کرد .

۶-اگر فرد از دهانشویه استفاده می کند با پزشک خود باید مشاورات لازم انجام دهد زیرا بعضی از این شوینده ها بر روی این روکش سرامیکی تاثرات منفی می گذارد و باعث می شود رنگ آن تغییر کند .

۷-استفاده از دخانیات و سیگار می تواند در گذر زمان باعث تغیر رنگ لمینت دندان شود .

۸-هر ۶ ماه یکبار برای چکاپ وضعیت کامپوزیت دندان های خود به  پزشک مراجعه نمایید تا علاوه بر بررسی وجود پوسیدگی ها، اقدامات لازم را برای تداوم زیبایی و درخشندگی آنها انجام دهد.

۹- در صورتی که بعد از اینکه جلسات لمینت شما به پایان برسد شاید احساس تیزی یا بلندی در دندان های خود داشته باشید جای هیچ گونه نگرانی نیست بعد از مدتی با غذاخوردن و یا مسواک زدن این مشکل برطرف می شود.

۱۰-در صورتی که هر گونه حساسیت در دندان هایتان ایجاد شود بسیار طبیعی است و جای نگرانی وجود نخواهد داشت زیرا این حساسیت می تواند به علت تراش دندان و یا واکنش دندان به مواد باشد توصیه می شود چند روز صبر کنید تا برطرف شود.

 

اصلاح طرح لبخند

 

لمینت دندان یکی از روش های کاربردی برای اصلاح طرح لبخند می باشد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های اصلاح طرح لبخند می توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید . …

 

اصلاح طرح لبخند

 

شما می توانید برای رزرو وقت خود با شماره ۰۵۱۳۸۸۴۴۴۰۰ در تماس باشید .

آدرس : مشهد – بلوار کوثر – بین کوثر شمالی دو و چهار – ساختمان پزشکان فارابی – طبقه دوم – مطب دکتر مرضیه جلال زاده .

 

درباره ی jalalzade

همچنین ببینید

نکات بعد از جراحی دندان

نکات بعد از جراحی دندان

در بعضی از مواقع دندانپزشک به دلایلی مجبور است از جراحی دندان استفاده کند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *